Prikaz objav z oznako festival. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako festival. Pokaži vse objave

ponedeljek, 29. junij 2009

Kosheen v Ljubljani

... na Urban Festivalu 2009, skupaj z Dubiozo Kolektivom in pa Kirilom Dzajkovskem, ki so poskrbeli za odličen večer.

Graja gre samo organizatorju za prepoved vnosa tam kupljene pijače na prizorišče, kar je bil razlog za (pre)suha grla:)

Zaenkrat samo ena fotka Kosheen, v kratkem sledi še kaj več.

Edit // Dodanih še par fotk.. tnx for reading;) 









petek, 26. junij 2009

Rock Otočec

Ker se bliža največji open air festival pri nas, kamor tudi hodim že zadnje 4 leta, se spodobi, da objavim tudi kakšno fajn fotko:) Tole spodaj sem našel v arhivu izpred predlani, fotkano na film, pokvarjen svetlomer, seveda pa ne gre brez slabega skena:)

Se vidimo v raju (blatu?)!







nedelja, 11. maj 2008

Doma je najlepše

Pa naj še kdo reče da ni res?:) Cvičkarija v Novem mestu je za nami.. Nekaterim je pustila posledice še danes, nekaterim (beri meni) pa samo boleč hrbet.. Overall pa je vzdušje v NM zlo zlo domače, tako da je dobra volja praktično neizbežna..

Pri novomeški Cvičkariji pa me je presenetila (ne)obiskanost samega popoldanskega etno in enološkega dela, ki je meni osebno precej fajn, saj se reče kakšno besedo z znanci in se na stojnicah proba to in ono... plus opcijo imaš pokusit dobro kapljico (letos mi je res odličen Kerinov cviček!).

Odzivi na Cvičkarijah v Mariboru in Ljubljani so precej večji, ljudje se zberejo že precej zgodaj, v Novem mestu pa? Res je, da je sobota in da je bilo precej vroče, samo dvomim da je to taka ovira, ali pač?

Kakorkoli, večerni program si zasluži precejšnje pohvale, saj je bil line-up premišljeno izdelan in verjamem, da se je našlo za vsakogar nekaj.. Sicer pa presodite sami..:)

No, plod mojega celodnevnega skakanja s fotoaparatom za vratom je na voljo za ogled tukaj. Poudarek je predvsem na fotkah obiskovalcev.. Osebno sem precej zadovoljen, se pa vidi kje nisem delal na wirelessu (ravno zvečer se mi je spraznila baterija na transmitterju, tako da je situacijo rešil Tomi - hvala!). Tistim, ki se na fotkah ne najdete, žal.. Ne rata vse:)



četrtek, 24. april 2008

2 Cvičkariji za nami...

2 nepozabne Cvičkarije so mimo.. Zame sicer dva preceeej naporna dneva.. Celodnevno skakanje po prizorišču z vso fotoopremo pride za tabo kasneje, v obliki bolečih ramen in hrbta.. Še kak dan, pa upam da bom dober:P

Maribor me je pozitivno presenetil, tudi obisk je bil glede na vreme presenetljivo visok. Lokacija na Trgu svobode je pa sploh daleč najbolj idealna lokacija za tak festival.. Če bo drugo leto cela stvar potekala zunaj (letos se je ob 11h nadaljevala v KMŠju) bo pa sploh super! Ljubljana je bila precej na nivoju, udeležba kljub vremenu številna, čeprav zvečer najprej ni tako kazalo. Line-up me je tudi pozitivno presenetil, kapo dol DMPjem in Kreslinu!

Naj več povedo fotke... Iz Maribora jih najdeš tukaj, iz Ljubljane pa tukaj.. Spodaj pa par meni všečnih, malo mešano:) Se vidimo v Novem mestu.. Always Cvičk!



































sreda, 22. avgust 2007

Še zadnj del Jazzintya...

Nisem potem več objavljal za vsak dan. Sredo in Barrya Harrisa sem zamudil, ker je to vse skupej v teh dveh tednih čist too much.. V četrtek pa sem ujel Simoneja Zanchinija inin njegov harmonica art.. Žal ga moja ušesa niso vajena, vsaj tistega prvega dela z inserti posnetka neke Italijanke iz telefonske tajnice.. Tisti, ki ste bli gor.. veste o čem govorim:)





Petek je bil kar kul, in sicer so v KCJT špilali Jazz Kamp Kranj All Stars. S seboj so mel tud enga nadarjenga desetletnika, ki je z njimi odšpilal par komadov. Malce pred koncem sem šel, ni šlo več. V Patriota na pijačo in domov spat..










Še konec te sage.. Bil je v soboto, s predstavitvijo udeležencev v combotih. Mučla me je svetloba na prizorišču, saj je ni blo zadost, tako da sem malce cvikal kaj bo s fotkami. Vmes je bilo par svetlih točk, med drugim je bil vrhunski zadnji, če se ne motim je bil latino combo z Jako Bergerjem na bobnih.

Na jamu so se na odru zbrali mentorji, vsi bolj ali manj znani vrhunski muzičarji, med drugim je to Steve Altenberg, Judy Niemack, Ratko Zjaca, Daniel Noesig plus ostali.. Človek je imel filing, da gleda koncert, ne pa jam.. Kapo dol!







Doma sem potrdil sum.. Fotke niso ble to kar sem pričakoval. Ampak bom preživel:)


Drugače pa se mi zdi, da je Jazzintyju letos manjkalo tiste energije, ki jo je imel lani. Jami so bili povprečni napram lani, ko se je ostajalo tam do jutra, na odru kar niso odnehal. Pa drugo leto:)


sobota, 11. avgust 2007

Fotopub day #5

Danes je blo vse skupaj bolj na izi. Z Niko sva šla še na Dinos, kjer sem dobil še dodatne fotke za mojo serijo fotk "Thrash // Smeti". Po kosilu sem s Steve-om Forrestom ter Chrisom de Bodejem šel čez fotke in dobil mnenje in nasvete. Takšne individualne konzultacije al kar koli pač že so - so zlo koristne, ker se učiš na podlagi svojih fotk, tako iz tehničnega vidika, kot iz sporočilnega oz estetskega.

Popoldne sem imel frej, tako da sem šel z Bibo narest parportretov, za katere sva se pogovarjala kar nekej časa.. Nazaj v KC prišel okoli 19.20 in ravno ujel predavanje Stephena Gilla. Zlo preprost fotograf, njegove serije so čist življenske in zanimive.. Kdor si še ni, nej si pogleda razstavo v Narodnem domu..

Za konec je bil v KC še koncert - Juba iz Brazilije. Slišal in videl prvič, nek miks med latino/etno/jazz/pop glasbo.. Ni zame, je blo pa kar ok kar se performansa tiče. Spodej še par fotk oz. utrinkov iz odpada in dogajanja zvečer.

Trenutno delam selekcijo fotk za jutrišnjo prezentacijo. Trenutno jih mam 25, rabim jih 12.. Dokončam zjutraj z mentorji. // Ostale fotke.. picasa.







petek, 10. avgust 2007

Fotopub day #4

Danes sem spet zaspal prvo predavanje.. Spanc se ne da.. Pred KC je prišla ekipa RTV Slo posnet dogajanje, fantje so oz. smo izkoristl prilko in se mal afnal s fotoaparati pred kamero, jaz sem dal tud intervju.. Upam, da se ne vidm na tv:) Potem me Nika povabi, če grem z njo fotkat na deponijo CeROD. Jasno sem bil za..






Začela sva na začetku, pr enmu ogromnemu bagru al karkoli je pač tisto bilo, eno rekla z upravljalcem in pofotkala. Potem sva šla na sredino, tam kjer odlagajo smeti. Smrdelo je ja. Na začetku ni blo krize, pol je pa ratalo čist preveč. Ker nisem jedel, se mi je hrana mal zagnusla, tud slabo mi je ratalo.. Na smetišču srečam znanca, ki živi v okolici in tam opravlja počitniško delo za 3,5€ na uro.. Dobr je, da mu rata!




Mal sem pofotkal detajle, ker tam najdeš svašta, fantje tud kakšne uporabne zadeve prodajajo naprej znancem, hehe. Na konc sva šla še na vrh, da sem eno panoramo naredu... Sicer si pa rajš ne predstavljam tele deponije čet 2 desetletja.. Poln hrib smeti in smradu..











Komej mi je ratalo nekej pojest, potem sem se pa lotu selekcije nastalih fotk in si vzel popoldne bolj na izi.. Zvečer je sledilo predavanje Francesca Zizole, s fantastičnimi fotkami iz Iraka ter Afrike, kasneje tudi otvoritev njegove razstave v galeriji Simulaker, nato pa je sledila še Četrtkova nagrada, zarad slabga vremena spet v KC.











Šel sem domov dobro uro prej kot ponavadi, misleč da mi ostane čas za blog in za fotke. Pa sem se zajebal, ura je skor 4, jst pa tole pišem.. Ne bi rad odlašal, pol bo morje v igri in to, pa ne bom našu časa.. Tko da, here it is:) Zdej grem pa spat za par ur.. Zjutrej me čaka predavanje Mete Krese o fotografiji in sodobni umetnosti. Jej. Pa lahko noč;) // Updejt: fotke na picasi.