petek, 8. avgust 2008

Praga tretjič in zadnjič...

Evo, spet sem nazaj v Novem mestu, kjer se po pričakovanjih itak ni kaj dosti spremenilo - kvečjemu na slabše (dobili smo nov SiOL ciganski kiosk, ceste so še bolj razrite kot 10 dni nazaj.. Ah ja, kdo ne bi mel rad tega mesta?). Danes sem temu primerne volje, zadevo je pa še začinila toča...

Trenutno še urejam 10 dni vtisov in spominov, tako da bom najverjetneje kaj spustil oz pozabil, samo nima veze. Skratka, to je izkušnja, ki jo ne pozabiš... Ne bi rad klobasal, tko da bom samo na kratko - Praga je neverjetno mesto, ki ima precej pozitiven filing in dosti hitrejši utrip kot Ljubljana. Mesto živi podnevi in ponoči, vsak dan v tednu.. Če nimaš ideje kam it, greš v mesto in nekaj najdeš.. Spoznaš folk iz celega sveta, večinoma so to osebki, ki so nekako pristali tam in tudi ostali.. Prvi dan nisem vedel točno zakaj, potem se je pa razjasnilo.. Ni sporov med narodnostmi (Čehi so ubistvu precej redki, ker jih itak zasenčijo turisti...), tako da se tam lahko domače počuti čisto vsak.. 

Potrdil sem par stereotipov, par jih pa ovrgel -> Čehinje niso lušne, pivo je nenormalno dobro in teče kot voda (pa tudi poceni, povprečno okoli 20-25 kč, kar je nekje en evro), Čehi so mahnjeni na fuzbal (sploh ročni), med drugim tudi ne znajo angleško  (tudi srednja šola in faks ne...), pa imajo okoli 700 vpisanih na Karlovo univerzo na smer angleščina!
Sam življenjski standard je precej nizek, prav tako so nizke plače.. Večina prebivalstva se napaja na račun turistov, če ne primarno, pa vsaj sekundarno (družinske Večerke, non stop štacune, branjevke, karikature, spominki, sladice, 2nd hand shopi, antik zadeve...), pri njih dejansko obstaja McWalk (na Vaclavskih namestih ti v 100m ponudijo 3 McDonaldse!), cene se spreminjajo glede na jezik in čas v dnevu/noči, kolesarjev praktično ni (videl sem 4) in pa med rajo vlada obsesija nad majhnimi psi.. Med drugim je njihova kuhinja precej dolgočasna, več ali manj so to samo klobase in golaži in pa zelje ter knedliky...  Pusto skratka.  

Za mlade je pa to ena fajn lokacija, saj se vsak dan povsod nekaj dogaja, klubi pa so večinoma odprti do 5h ali 6h zjutraj, samo bivanje tam pa niti ni tko drago (hostlov je ogromno in so poceni).. Kul so tudi parki, kjer imajo urejene "pajzle" s pivom in klobasami... Plačaš varščino za kozarce in greš v park v miru spit pivo...

Kar se fotk tiče, sem se malo za**, ker mi je zmanjkalo časa za redno updejtanje fotk, sem pa to naredil danes, tako da je spodaj še par fotk.. Čez vikend mam pa v planu še serijo, nekakšen "fast forward" čez ta dober teden Prage, s "tabulšimi" fotkami.. Tole spodaj je samo za vzorc:)

Ko pa že to pišem, se morm pa zahvalit Nataliji, ki je bla precej časa z nami in nam pokazala "ta pravo" Prago.. Hvala ti!

























petek, 1. avgust 2008

Praha drugič

Prva ugotovitev - pivo je voda.. o detajlih pa ne bi:) Mesto je neverjetno, tako da, če me ni več nazaj v Slovenijo...









Edit// Še par fotk, in pa quote dneva (znanec iz fotopuba S. Chang): "Žižkov is a really dangerous part of town. There's a lot of clubs and bars in there" :)






sreda, 30. julij 2008

Praha

Končno, po n-kratnih dogovorih, nama jih je z Bibs končno ratal realizirat - 8 oz 9 dni Prage, tnx to Alenka:)

Prvi foto vtisi iz večera prihoda spodaj.. more to come in the next days:)






Najin dom naslednje dni.. Vlkova, Žižkov, Praha 3

petek, 18. julij 2008

Blog time-out

Zadnji tedni so nori kljub temu da so počitnice.. Fotkam, fotkam, kopiram na disk.. samo časa za selekcijo in objavo ni. V planu imam to za ta vikend, tako da vse fotke za nazaj pridejo online.. Tnx 4 reading!;)

p.s. Prejle sem doživel nekakšen deja-vu, ki me je spomnil na leto ali dve nazaj.. Včasih bi blo fajn it nazaj in določene stvari doživet še enkrat.. 

Miss You // Naio Ssaion
(Rok Kolar/Barbara Jedovnicky)


I light a fire on this night
I still envision your face smile
It's hard to let it go when 
In this crazy circumstance
I just want it all to end
It's hard to just let it go

And I know you see the way 
I live my life you know I'll be just 
Fine but still I miss you so damn hard
Miss you so damn hard

And days seem shorter than they are
Nights seem colder no wonder
When I feel numb
I've got to let it go

And I fight through the night
In a dream I hear your voice in 
My head in my head
There you are still smiling at me
Though I know you're not here

And I know I've got to let it go

torek, 1. julij 2008

Kolektivc 2008

Evo, še foto prispevek iz Kolektivca.. Ni bilo časa kaj dosti fotkat, tko da je fotk bolj malo. V naslednjih dneh bo na spletni strani sekcije DijaS ter DNŠja objavljena galerija vseh fotografov, tako da vabljeni k ogledu;)

Spodaj prilagam še filmček iz lanskega Kolektivca, ko bo zmontiran letošnji, ga bo moč pogledat tudi tukaj:)









ponedeljek, 30. junij 2008

Krpan skejt muvi

Prejšnji teden sem delal še fotk zae Krpan skejt ekipo (fantje stari od 10 do 15 let) -  za plakat njihove premiere skejt filma. Ker ni blo časa, je blo vse skupej narjeno v dobrih 5 minut. Par kadrov, večinoma samo pokončne fotke in to je to...  Spodaj dodajam še ostali dve varjanti, meni najbolj sede tazadnja (za plakat jasno).. Se vidmo takrat v Patriotu dečki ;)


Plakat (Stramič)


Počitince

Večina je mela takole objavo kakšen teden ali dva nazaj, meni pa ni do danes uspelo objaviti ničesar. Skoraj vsak dan namreč dobivam "grožnje",  da bodo nehali brat blog, če ne bo kej novga gor in pa pazi to - če bodo spet samo 4 fotke:))  No, obljubit ne morem, se bom pa potrudil v bodoče. Tistim, ki pa še niste odnehali.. Hvala:))

Zadnji tedni junija so bli namreč precej naporni - v zadnjem tednu smo uspešno zaključil Kolektivc, nato pa šli z delom ekipe za par dni na Kolpo (fini kamp Muhvič - priporočam!), ker pa nam ledena voda ni nudila užitkov, smo dopust podaljšali še z dvema dnevoma na Krku, natančneje v Njivicah. Posebej je treba poudarit izjemno gostoljubnost in prijaznost naših "bratov" iz juga, ki te hladokrvno napizdijo, na aroganten način odpravijo in po možnosti še nategnejo in kaj ekstra zaračunajo.. Jasno da je pri Švabi stvar čist drugačna, bemti! 

Ta vikend je pa na Otočcu, nedaleč stran iz mesta dogajal že nevemkateripovrsti Rock Otočec, čigar posledice čutim še danes. Utrujenost in bolečina, omeniti velja še poklicno tveganje - brca v ramo naključnega skakalca med publiko. Je vsaj objektiv zgrešil za 10cm.. Hvala! 

Anyways, par finih fotk z zadnjega dne šole, ostali dogodki sledijo v naslednjih objavah! Peace.


Jeln the aviator:)

Karmen "hora" Saje

Rajfl & Jeln